Bezpieczeństwo

 

Przygotowując TotalVNC mamy ze sobą bagaż doświadczeń zdobytych przy naszym pierwszym projekcie RA365. Nie było by to możliwe gdyby nie, olbrzymi odzew ze strony użytkowników. Wszystkie sugestie, pomysły jak również wytknięcie błędy zostały dokładnie przeanalizowane. Nic się nie zmarnowało 🙂

TotalVNC = BEZPIECZEŃSTWO = Taki był nasz cel i mamy nadzieję że nowi użytkownicy docenią zarówno logikę działania aplikacji, jak i wykorzystaną technologię która obejmuje min.

► Wszystkie połączenia, zarówno VNC jak i RDS są szyfrowane w sesji SSH AES256.

► Negocjacja warunków połączenia odbywa się w sesji SSL.

► Nasze serwery pośredniczą tylko i wyłącznie w negocjacji warunków sesji, jej zestawieniu i zaszyfrowaniu.

► Nie zbieramy żadnych innych informacji poza : ID połączenie, adresem IP , nazwą zdalnego komputera i numerem licencji sesji operatora.

► Hasło danej sesji nigdy w żadnym kontekście nie pojawia się na naszych serwerach.

 

Więcej

A co jeżeli ktoś się „włamie” na Wasze serwery ? No cóż, żaden administrator IT, niezależnie od zabezpieczeń nie może tego wykluczyć, jednak projektując program uwzględniliśmy taki scenariusz .

► Program nie posiada funkcji automatycznej aktualizacji i odebrania żadnych innych komend z serwera.

► Żadne dane znajdujące się na serwerze nie stanowią zagrożenia dla użytkownika, przejęte klucze szyfrujące odnoszą się zawsze tylko do danej sesji i są za każdym razem generowane na nowo .

► Sesja w trybie biletu (12 godzin) pozwala administratorowi wykonać wszystkie działania, z drugiej strony pozwala kontrolować użytkownikowi dostęp do swojego komputera, nie czyniąc go „zawsze dostępnym” co zwiększa zaufanie do tej formy pomocy.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt , odpowiemy na każde z nich, chcemy by działanie programu było w pełni przejrzyste, wiemy że niektórzy dostawcy nie udostępnią szczegółowej informacji o tym  np. jakie informacje dana aplikacja zbiera itp. W naszym przypadku jest dokładnie odwrotnie. Korzystamy tylko i wyłącznie z informacji niezbędnej do działania usługi.

 

Pobierz program